A különböző típusú tetőablakok léteznek a piacon, amelyek az otthonodba beépíthetők.
A tetőablak a legtöbb modern otthonban ismerős építészeti látványosság. Általában kisebb helyiségekben használják, amelyekben nincs sok fény (például hálószoba vagy fürdőszoba), vagy nagyobb helyiségekben, amelyek fenséges érzetet keltenek attól, hogy a napfény beáramlik a hatalmas helyiségbe a tetőn hagyott ablaknyílásnak köszönhetően.
Nagyon fontos, hogy a tetőablakok legyenek jól szigetelve, hogy őrizzék a belső hőmérsékletet. Nyáron jó szolgálatot tesznek az automata árnyékolókkal felszereltek, hogy a légkondicionálás ára ne emelkedjen az egekbe.
Minél nagyobbak, annál jobban néznek ki a tetőablakok minden helyiségben. A felülvilágító ablakok szokásos mérete egy és négy négyzetméter között van. Amennyiben ennél kisebb méretűt szeretnénk, vagy a helyünk akkora, hogy ablak nem fér el, fénycsatornát választunk.
Lényegében három különböző típusú tetőablak létezik.
Nyitható tetőablak.
Ez egy modern változat, mivel a nyolcvanas évek vége előtt a legtöbb tetőablak nem volt nyitható, fixen voltak beépítve. Az ilyen típusú ablakok elektronikusan vagy manuálisan is nyithatók. Az ablakkeret körüli szigetelés megakadályozza az eső beszivárgását.
Fénycsatornák.
A napcsatornák/fénycsatornák egy viszonylag kisméretű lyukak, amelyek átengedik a napfényt az otthonod kevés természetes fénnyel rendelkező területeire. Úgy vannak felszerelve, hogy több természetes fény jusson be a sötétebb helyiségekbe, a fürdőszobába, a pincébe, a padlásra és még a gardróbba is!
Tetőablak árnyékolóval.
Ezek a tetőablakok, „fedéllel” rendelkeznek. Az ilyen típusú tetőablakok távirányítóval vannak ellátva, amelyek lehetővé teszik a helyiségekben lévő fény mennyiségének beállítását.
A tetőablakok ma már biztonságosak és vízállóak. A jó szigetelésnek köszönhetően elfelejthetjük még a dupla üveges ablakok esetében is a párásodást.